Samsun Rot Balans Ayarı
Samsun Rot Balans Ayarı

Samsun Rot Balans Ayarı

 

Araçlarda çok önemli olan rot ayarı her 6 ayda bir kontrol edilmesi gerekmektedir. Rot ayarı, araç tekerleklerinin açılarında herhangi bir problem olmaması durumudur. Rot ayarı bozulmuş araçların ise açıları birbirinden çok farklı olabilmektedir. Teker açıları ve birbirine olan uzaklıkları oldukça farklıdır. Bu araçlara rot ayarı bozuk diyebiliriz.  Bunu anlamanın yöntemi ise araç sağa ve sola çeker. Düz yolda giderken direksiyonu bıraktığınız da araç sağa veya sola doğru kaymaya başlar. Sürüş güvenliğini maksimum derecede tehlikeye atan rot ayarı kesinlikle kontrol ettirilmeli ve gerekli ayarlamaların yapılması gereklidir.


Rot ayarındaki bozukluk nasıl anlaşılır ?


Sürüş yapılan aracın rot ayarında bozukluk varsa bunu çok kolay bir şekilde anlayabilirsiniz. Araç yolda kendiliğinden sağa-sola sürüklenebilir. Daha da fazla zarar görmüş araçlarda ise savrulmalar yaşanabilmektedir. Buda teker açılarının birbirinden farklı olmasıdır. Özellikle araç lastikleri çok hızlı aşınmaya başladıysa rot ayarının bozuk olduğu anlaşılabilir. Rot ayarı yapılan bir araçta teker açı uzaklıkları birbirine eşit olacağı için herhangi bir lastik yıpranması olmayacaktır.


samsun rot balans ayarı,samsun rot balans ayarı ustası,samsun rot balans ayarı servisi,samsun rot balans ayarı hizmeti,samsun rot balans ayarı işleri,samsun rot balans ayarı servisi,samsun rot balans ayarı merkezi,

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014