Samsun Lastik Servisi
Samsun Lastik Servisi

Samsun Lastik Servisi

 

Lastik, kauçuk, kord bezi ve çelik teller ile çeşitli kimyasal maddelerin birleşiminden oluşan ve aracın yer ile temasını sağlayan tek ve en önemli parçasıdır. Genellikle içinde taşıdığı hava ile yere sürtünerek motorlu ya da motorsuz kara nakil aracının ilk hareketini başlatır, hızlandırır ve durmasını sağlar. Kullanım yerlerine göre çeşitli ebat, tip ve yapıda üretilir.


Tekerleğin Sümerler tarafından icadından bugüne dek 5000 yıldan fazla zaman geçmiştir. Bugün kullandığımız “lastik tekerleğin” hammaddesi olan kauçuk 19.yy sonundan itibaren kullanılmaya başlanılmıştır. Kullanımı ve geliştirilmesi 20.yy' da en üst düzeyine ulaşmıştır ve devamlı olarak gelişmektedir.


Aracınızdaki lastik can güvenliğiniz için çok önemlidir. Ailenizi gezdiriyorsunuz, yükünüzü taşıyorsunuz. Tüm bunların bilinci içerisinde uzman kadromuzla bol ürün çeşidiyle size hizmet vermeye devam ediyoruz.

 

   

 


LASTİĞİN GÖREVLERİ


•  Aracın ve yükün ağırlığını taşımak.
•  Motorun yarattığı döndürme momentini yola aktararak çekiş kuvvetine dönüştürmek.
•  Darbeleri emerek konfora katkıda bulunmak.
•  Yavaşlamalarda fren gücünü, viraj dönüşlerindeyse direksiyon kontrolüne gerekli olan yanal kuvveti üretmek.
•  Ayrıca kendine özge darbe emici emiş özellikleri sayesinde sürüşten ve zemin bozukluklarından meydana gelen kuvveti absorbe etmek.
•  Yol kaplamasının türü (asfalt, toprak, şose) ve yolun durumu ( yağmur, çamur, kar, buz) ne olursa olsun, güvenli şekilde yol tutuşu sağlamak.

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014